Bize Ulaşın

Daha Fazla Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Ne Yapmalı?

Daha Fazla Instagram Takipçisi Kazanmak İçin Ne Yapmalı?
Instagram kullanıcılarının ortak amacı takipçi sayısını arttırmak oluyor. Ancak söz konusu olan markalarsa takipçi sayısı çok daha fazla önem taşıyabiliyor.  Bu noktada Instagram'da takipçi sayısını arttırmanın yolları herkesin ilgisini çeken konuların başında geliyor. Peki, yıldızı her geçen gün daha da parlayan bu sosyal medya platformunda takipçi sayısı nasıl arttırılır? Sizler için bazı önerilerimiz olacak.
Hashtag…
Daha fazla Instagram takipçisi kazanmak istiyorsanız öncelikle hashtag kullanımına dikkat etmeniz gerekir. Markanıza ait olan hashtagler  oluşturabilir ve paylaşımlarınızı bu yönde yapabilirsiniz. Aynı zamanda hashtag kullanımını çok fazla abartmamanız da çok büyük bir önem taşıyor.  Instagram 30 adet kullanıma izin veriyor diye bu hakkınızı sonuna kadar kullanmak zorunda değilsiniz. Daha az oranda ve çok daha doğru şekilde belirlenmiş hashtag kullanımını tercih etmelisiniz.  Eğer bu hususa dikkat ederseniz zaten takipçi sayınızda bir artış olduğunu kendiniz de gözlemleyebilirsiniz.
Hedef kitle…
Hedef kitlenizi çok iyi belirlemeniz dikkat etmeniz gereken bir diğer husus!  Paylaşımlarınızın hedef kitlenize uygun olması için öncelikle hedef kitlenizin kim olduğunu tanımalısınız. Ne tür paylaşımları beğendiklerini, günün hangi saatlerinde daha çok Instagram kullandıklarını ve buna benzer bilgileri  edinmenizde fayda var. Böylelikle kullanıcıları markanıza çekebilir ve daha fazla sayıda kişiye ulaşmak amacınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Yarışmalar…
Yeni takipçiler kazanmanın en popüler yollarından biri de Instagram ortamında düzenlenen yarışmalar oluyor. İnsanlara yarışmaya katılmak için yayınladığınız bir fotoğrafı beğenmesini  ya da yorum yapmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede daha fazla sayıda kişiye ulaşma ve markanızın bilinirliğini arttırmak gibi amaçlarınıza da ulaşmış olursunuz. Basit anketler ya da basit yarışmalar son dönemde en çok tercih edilen takipçi arttırma yöntemlerinden biri haline geldi. Siz de bu yolu mutlaka deneyin.
Yönlendirme…
İnternet sitenizde ve diğer sosyal medya hesaplarınız da Instagram hesabınıza yönlendirme mutlaka olmalı! Sosyal medya hesaplarınızda Instagram hesabınızı mutlaka tanıtmalısınız.  Bu yöntem tek başına hızlı bir şekilde takipçilerinizin artmasını sağlamayabilir. Ancak zamanla yavaş da olsa bir artış meydana gelecektir.
Paylaşım…
Takipçi kazanmakta en önemli unsurlardan biri de paylaşımlar oluyor. Bu nedenle ilgi çeken içerikler paylaşmanız gerekiyor. Olabildiğince  insanların dikkatini çekecek ve markanızı takip etmelerini sağlayacak içeriklere yönelmelisiniz. Örneğin bir ürünün kargoya hazırlanma süreci ya da sunduğunuz hizmetlerden bir arka plan videosu paylaşabilirsiniz. Her daim sıradan fotoğraflar paylaşmak zorunda değilsiniz. Artık arka plan görüntüleri çok daha fazla ilgi görmeye başladı.

Sepetim